w w w w

baner
PDF Drukuj Email

Logo zlobek

Gminny Żłobek w Lipiu zlokalizowany jest w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu przy ulicy Częstochowskiej 31 w salach po byłym gimnazjum. Placówka jest pierwszym publicznym żłobkiem na terenie Gminy Lipie i drugą placówką świadczącą opiekę nad dziećmi do lat 3 w Powiecie Kłobuckim. Obiekt został przebudowany zgodnie z przepisami i normami określonymi dla placówek opiekuńczych, w których będą przybywały dzieci do lat 3.

Jego atutem są:

- duża sala z jadalnią, wyposażona w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne odpowiednie dla dzieci do lat 3 wprowadzające je w świat zabawy i nauki;

1

 

 

2

- sypialnia do leżakowania i odpoczynku po zabawie, wyposażona w leżaczki i łóżeczka;

3

- łazienka - dostosowane do wzrostu dzieci, ułatwiająca naukę samodzielnego dbania o czystość;

4

- przestrzenna szatnia i korytarz, które sprawiają, że żłobek jest miejscem idealnym dla małych dzieci.

5

Piękna, kolorowa elewacja wewnętrzna, gazetki i dekoracje sprawiają, że wnętrze jest przytulne i bardzo ładnie się prezentuje.

6

Placówka posiada również własną, doskonale wyposażoną kuchnię, w której w formie cateringowej serwowane są posiłki zgodnie z normami i wytycznymi.

7

 

8

Gminny Żłobek w Lipiu to pierwsza placówka w Gminie, która ma zaspokoić potrzeby opiekuńcze, wychowawcze i edukacyjne dzieci do lat 3 oraz wspierać rodziców w łączeniu życia rodzinnego i zawodowego. Stworzone warunki pozwolą dzieciom uczęszczającym do żłobka swobodnie się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności oraz doświadczać relacji z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Placówka zaprojektowane jest dla 20 dzieci z terenu Gminy Lipie. Opiekę nad jedną 20 osobową grupą sprawuje 5 opiekunek dziecięcych.

Rada Rodziców na rok 2018/2019

Przewodniczący: Monika Łosik

Sekretarz: Dagmara Kałuża

Skarbnik: Małgorzata Michalak